21 Mart 2012 Çarşamba

Airbag Nasıl Çalışır

Hava yastığı 4 ana parçadan oluşur. Videoda görebileceğiniz üzere bu parçalar, hava yastığı, airbag tüpü, elektronik kart yani airbag beyni ve bir de airbag sensörü.

Sensörün görevi kaza olduğunu anlatıp beyine sinyal yollamaktır. Sinyali alan beyin tüpü ateşler. Tüpün içerisindeki sodyum azide gazı ateşleme ile patlar ve naylondan yapılmış, ateşe ve darbeye dayanıklı hava yastığı 300 milisaniyelik bir süre içerisinde saatte 320km hıza kadar çıkabilen hızı ile şişer. Böylece göz kırma süresinden dahi daha kısa sürede yastığınız açılmış olup hayatınızı kurtarır. 1 dakika içerisinde yastık kendiliğinden geri iner.

Videoda da izleyeceğiniz gibi, hava yastığı önemli bir teknolojidir ve hayat kurtarır. Sisteminizde oluşacak arızaları kendinize bahane üretmeden servise gösterin. Zamanınız kısıtlı olabilir, servisiniz yakın olmayabilir ama lütfen şartlarınızı zorlayın ve zaman ayırın. Ankara Airbag Tamiri sitemizden veya telefon numaramızdan bize ulaşabilirsiniz. Aracınızın problemini, gelişmiş diagnostik araçlarımız ile ücretsiz tespit edip, çözümü ucuz, kesin ve güvenilir şekilde gerçekleştirelim.

0 yorum:

Yorum Gönder

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More

 
Ankara Airbag Tamiri || Airbag Tamiri Ankara || Hava Yastığı Tamiri Ankara